geeva flava

Geeva Flava – Hadal Zone

Tür: Deneysel, Rock, Caz, Folk

Geeva Flava’nın 16 Nisan’da yayınlanan albümü Hadal Zone güçlü anlatımlara sahip kompozisyonlardan oluşuyor. Albümün adına yaraşır şekilde çok farklı formlarla karşılaşacağınız, büyülü hislerle dolu bir dünyası var*.

Albümün görsel hissi öyle kuvvetli ki, hikayesini anlatan Cem Ozan Çetintaş tarafından çizime aktarılmış bir çizgi romanı bile mevcut. Bu görsel kuvvet, çeşitlilik ve özgünlük albümdeki şarkıların kliplerinde de kendini gösteriyor.

Albümde iki düet parça yer alıyor. GUARDIAN II’de Aga-B, Ethnique Punch; EPILOGUE’da da Bidar’ın seslerini duyuyoruz.

2013 yılında İstanbul’da kurulan; Aybars Gülümser (bas), Burak Erensoy (tuşlular), Arda Semercioğlu (gitar) ve Atakan Türkan (davul)’dan oluşan grubun bu etkileyici albümünü ilk fırsatta dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

*Hadal Zone: Terim anlamıyla denizin altı kilometre altındaki karanlık ve soğuk bölgeyi ifade ediyor.

Albümden Tavsiyeler

HADAL:

Albümdeki melodik anlatım gücünü fazlasıyla hissettiren rock-elektronik-deneysel tarzlarda dolanan derin bir parça.

GUARDIAN II:

Kendi anlatım ve tarzlarını hiç bozmadan böylesi bir iş birliğinin sonucu gerçekten etkileyici bir parça olarak karşımıza çıkmış. Klibiyle de zaten zengin olan anlatımına zenginlik katılmış.

LAGOON:

Albümün içinde bir anda karşımıza çıkan bu indie-rock-pop parça modumuzu çok keyifli bir noktaya taşıyor. Albüm haricinde de tekrar tekrar dinlemek isteyeceğiniz bir şarkı.

KELEK:

Folk bir tınıyla başlayan şarkı jazzy düzenlemesiyle bambaşka hisler vaat ediyor.