Erkan Oğur Müzik Okulu Yakında Açılıyor

Eşsiz müzik insanı Erkan Oğur, bilgisini ve birikimini yakınca açılacak bir müzik okuluyla kendinden sonraki nesillere aktaracak.

Bodrum Gümüşlük’te açılacak Erkan Oğur Müzik Okulu, bölgedeki bir ilkokulun restorasyondan geçmesiyle hayat bulmuş. Dört sınıflık okulun müfredatında Oğur’un nevi şahsına münhasır müzikal yaklaşımı ve doğaçlama tekniklerine dair derslerin yanı sıra saz, kopuz, piyano, keman, klasik gitar gibi enstrümanlara odaklanan atölye çalışmaları ve masterclass’lar yer alacak. Okulun öğrencisi olmak için bir yaş sınırı olmadığı gibi notlandırma da sınavlar yoluyla değil, kişisel gelişimin değerlendirilmesiyle yapılacak.

Okulun engelli öğrencilere de rahat imkanlar sunması adına rampa gibi olanaklar sağlanmış. Buna ek olarak restorasyon bölgesinin tarihi nitelikleri de korunmuş ve bu şekilde dersliklerin kendine has bir atmosfer sunması sağlanmış.

Eğitim takvimi bütün yılı kapsaması planlanan okulun faaliyetlerine ne zaman başlayacağı netlik kazanmasa da eylül ayı olası bir başlangıç tarihi gibi görünüyor. Bu kıymetli girişimin varacağı noktaları izlemek, şüphesiz çok özel bir deneyim olacak.

Kaynak: Bantmag