Eddie Vedder’ın Avrupa Turnesi Açıklandı

Eddie Vedder’ın Avrupa turnesi iki gün önce açıklandı. Seattle kökenli grupların son temsilcisi Pearl Jam ve “grunge” olarak nitelendirilen akımın hayatta kalan tek solisti Eddie Vedder solo turnesiyle hayranlarıyla buluşacak. 2007 yılında Sean Penn’in Into the Wild filminin müziklerinden oluşan ilk solo albümünü yayınlayan Vedder, 2011’de Ukulele Songs adlı bir albüm ve Water on the Road adlı bir konser filmi yayınlamıştı.

Geçtiğimiz yaz Pearl Jam’in Avrupa ve Amerika turnesinden sonra grup bu yıl albüm kayıtlarıyla meşgul. 2018’in ilk aylarında yayınlanan “Can’t Deny Me” single’ının ardından Pearl Jam hayranları yakın zamanda yeni bir albümün yayınlanmasını ummuşlardı ama yeni albüm hakkında hala net bir tarih yok. 

https://www.youtube.com/watch?v=1QO191imv0s

On iki konserden oluşan turneye Türkiye dahil olmasa da rock müziğin en büyük isimlerinden biri olan Eddie Vedder’ı dünya gözüyle görmek isteyen hayranları tatil planlarını konser tarihlerine göre ayarlamak isteyebilir. Turnenin ayakları arasında İspanya, İrlanda, Hollanda, Almanya, İtalya, Portekiz ve Belçika var. Ayrıca Vedder, efsanevi The Who grubunun 6 Temmuz’da İngiltere’de Wembley Stadyumu’nda vereceği senfonik konserde özel konuk olarak sahne alacak. Büyük bir The Who hayranı olan ve Pearl Jam ile birlikte defalarca The Who şarkılarını coverlayan Eddie Vedder’ı The Who ile aynı sahnede izleyecek olanlar tarihi bir ana tanıklık edecek. Turnenin ayaklarının birçoğunda Vedder’a yakın arkadaşı, İrlandalı şarkıcı ve şarkı yazarı Glen Hansard eşlik edecek. Vedder solo konserlerinde Pearl Jam başta olmak üzere birçok grup ve müzisyenin şarkılarına yer veriyor. Bunlar arasında The Beatles, Neil Young, Warren Zevon, Tom Petty, Fugazi, Cat Stevens ve Tom Waits gibi isimler bulunmakta. 

Biletler 22 Martta genel satışa çıkmadan önce Ten Club üyeleri için ön satışa sunuldu. Ten Club üyeleri 20 Marta kadar ön satış için çekilişe katılma hakkına sahip. Turne ile ilgili detaylı bilgiye https://pearljam.com/tour adresinden ulaşılabilir.