Dizilerden Şarkılar: Watchmen

Watchmen dizisi üstüne aylardır kelamlar edildi, ediliyor. İlk kez 1986 ve 1987 yıllarında tefrika düzeninde Alan Moore‘un kaleminden çıkan bu alternatif evren, 2009 yılında da sinema filmi uyarlamasıyla arzı endam etmiş ve zamanla kült filmler listesinde bu uyarlamanın adı bolca anılır olmuştu.

Watergate Skandalı’nın asla açığa çıkmadığı, süper kahramanların ABD’ye Vietnam Savaşı’nı kazandırarak tarihin akışını değiştirdiği orijinal hikaye, zamanının ruhunu yansıtan oldukça siyasi ve hakkaniyetli bir işti. Sinema uyarlaması bu kapsamlı içeriği elinden geldiğince beyazperdeye aktardı, geçtiğimiz günlerde yayınlanan tek sezonluk mini dizi ise hikayenin devamını getirdi. Hem de bu defa içinde bulunduğumuz dönemin ruhunu da yansıtmayı başararak.

Henüz izlemeyenler için Watchmen evrenini ve diziyi takdim etmeyi burada bitiriyor, sözü ezgilere bırakıyoruz. Orijinal müziklerde sinema-televizyon sektörünün emektar ikililerinden Trent Reznor-Atticus Ross büyüsü gizli. İkilinin çalışmalarından David Bowie yorumu “Life On Mars”, yayınladığı an bolca dikkat çekmişti. Bu müziklere ilaveten Roy Orbison, Frank Sinatra, Doris Day gibi ölümsüz sanatçılar da kendi sesleriyle mevcut. Yok eğer daha klasik bir şeyler arıyorsanız Debussy, Strauss, Beethoven, Mozart‘tan seçkiler de mevcut. Afiyet olsun.