Albüm Dinletisi: Connan Mockasin – Caramel

Her hafta bir albümü baştan sona dinleyeceğimiz yeni bir programla karşınızdayız. İlk konuğumuz rüyaların yaratıcısı Connan Mockasin ve ikinci albümü Caramel (2013)‘i 05 Aralık Perşembe günü 22:00’da dinleyeceğiz.

Connan, Yeni Zellanda’dan çıkmış ve kulaklarımıza kadar ulaşan ender müzisyenlerden biri. Müzikal yolculuğuna 2006 yılında blues-pop yaparak başlayan sanatçı, bir yıl sonra kendi deyimiyle dünyanın diğer ucu olan İngiltere’ye taşınmış ve Avrupa müzik endüstrisinin rüzgarına sırtını dayamıştır.

2012 yılında Charlotte Gainsbourg’un ön grubu olmuş ve ülkemizde de konser vermiş ancak bilinmezliğin en uç noktalarında olduğundan bu haber çok duyulmamıştır. Adının duyulmasını sağlayan en büyük hadiselerden bir tanesi ise Radiohead’in Avustralya ve Yeni Zelanda turunda ön grup olarak yer alması olmuştur.

İlk albümü Please Turn Me into the Snat’i 2010 yılında çıkarmış ve “Forever Dolphin Love” gibi 10 dakikalık bir şahesere imzasını atmıştır. İkinci albüm ile rüyaların daha çok içine dalan Connan, açılış parçasında Forever Dolphin Love’a güle güle diyerek “Hiçbir şey sonsuza dek sürmez.” demiştir (Parçanın adı: Nothing Lasts Forever). Caramel sabır gerektiren ve üzerinde biraz zaman geçirilmesi gereken albüm, yeterince alıştığınızda gerçek anlamda yeni bir dünyanın kapısını aralıyorsunuz.

Aşağıda Connan’ın röportajını ve hikayesini kendi ağzından dinleyebilirsiniz. 5:55’de Connan’nın 5 yaşında yaptığı şarkının bir bölümünü dinleyin ve yeteneğinin farkına varın.

Perşembe Caramel ile görüşmek üzere.

Evrim Cantimur