Cesur Kalem Virginia Woolf’u Anlatan Şarkılar

Hazırlayan: Tarih: Ağustos 23, 2017

Virginia Woolf, İngiliz dili ve edebiyatı şöyle dursun; dünya edebiyat tarihinin en cesur, en sivri dilli, en kadın, en keskin kalemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Romanları, denemeleri ve kısa öyküleriyle 20. yüzyıla damgasını vurmuş, feminist düşüncenin hem yapı taşlarından biri hem de sonraki nesiller için ilham kaynağı, rol modeli olmuştur.

OrlandoThe WavesTo The Lighthouse ve daha nice romanı, bugün hala uluslararası üniversitelerin ilgili bölümlerinde ders müfredatında kendine yer bulmaktadır. Romanlarından bağımsız olarak Three Guineas ve A Room of One’s Own gibi denemeleri, The String QuartetThe Duchess and the JewellerKew GardensThe Mark on the Wall ve daha birçok kısa öyküsüyle, intihar ile sonuçlanan trajik hayatına rağmen düşünceleri ve onları ifade ediş biçimiyle ölümsüzleşmeyi başarmıştır.

“Biyografi” etiketini taşıyacak ve Woolf efsanesinin hayatının bir dönemini konu edinecek olan sinema projesi Vita & Virginia, an itibariyle yapım öncesi aşamasında ve sırasıyla oyuncu kadrosu netleşiyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Chanya Button oturacak.

Virginia’yı tanıyanlar, anlayanlar, özleyenler veya merak edenler, yeni tanışacak olanlar, bahsi geçen sinema projesinin tamamlanmasını beklememeye karar verdik. Sizler için, Woolf’u anlatan, onun sözlerinden ve düşüncelerinden esinlenen sekiz şarkının yer aldığı yarım saatlik bir çalma listesi hazırladık. İyi dinlemeler.


Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background