Cenk Erdoğan – Arıyorum Hala

Tür: Enstrümantal, Akustik, Gitar Müziği

Yaptıklarıyla dünyada da yankı uyandıran gitar sanatçısı Cenk Erdoğan’ın karantina günlüğü mahiyetindeki albümü Arıyorum Hala. Kendi cümleleriyle:

Bu müziği pandemi sürecinde doğayı gözlemlerken besteledim ve doğanın biz insanoğlu yokken ne kadar güzel olduğunu fark ettim. Biraz daha fazla anlayışa ihtiyacımız var, bunun farkında olmamız gerek. Arıyorum Hala bu hisleri arayan bir bestecinin albümüdür.

Cenk Erdoğan yıllardır üretimleriyle hem ülkemizde hem de dünya çapında sevilen ve merakla takip edilen bir gitar sanatçısı. Özgün üslubuyla gitarını eline aldığında, onu tanımak için duymak yeterli. Her bir eserinde bu özgün üslubun yarattığı evrene şahit oluyoruz. O evren içinde birlikte dolaşıyoruz. Arıyorum Hala dinleyeni kendi dünyasına çekmekten geri kalmıyor.

Albümün adı ise Cenk Erdoğan’ın prodüktör Coşkun Karademir’le telefon konuşmasından geliyor. Albümün adını soran Coşkun Karademir’e “Arıyorum hala” der. Metaforik açıdan da tatmin olması üzerine albümün adına karar verir. Kapağı da “bulunmak üzere bir puzzle parçası”dır.

Albümün iki video çalışması var. İki klip de Ağrı Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Ağrı’nın nefes kesici doğasında ve tarihinde geçiyor. Bu iki çalışma sadece Ağrı’yı güzellemiyor, albümün dünyasını büyütüp zenginleştiriyor. “Yıldız” şarkısının klibi İshak Paşa Sarayı’nda geçiyor.

Yıldız” şarkısında Cenk Erdoğan’ın kızı Zeynep Erdoğan’ın da sesini duyuyoruz. Sanatçının Instagram hesabını takip edenler ikiliye, müziğin büyüsüne kapılırken çok kez şahit olmuştur. Bir örnek için şuraya bakabilirsiniz.

Albümün ikinci klip çalışması ise “Ova” parçasına çekilmiş. Klip Ağrı’nın Balık Gölü’nde geçiyor.

Albümden Tavsiyeler

Gel Yanıma:

Albümdeki tek yorum eser. Özgün bir Neşet Ertaş yorumu. Kesinlikle dinlenmesi gerekiyor.

Olan Oldu:

Perdesiz gitarın nasıl kuvvetli bir enstrüman olduğunu hissettiren şarkı. Sanki büyük bir orkestrayı dinler gibi bir perdesiz gitarı dinliyoruz.

Ova:

Karakteristik Cenk Erdoğan tınılarını duyduğumuz eser tüm duyguları ayarında yaşatıyor. Hafif tebessüm ettiren, hafif iç burkan akorlar hep bir umuda bağlanıyor.

Kelebek Nefesi:

Dinleyene kelebek hissi veren şarkı. Akor yapısı ve düzenlemesiyle uçtuğumuz dünyanın zemini farklılaşıyor. Sağa sola dönüyor, tepeleri, ırmakları aşıyor, zorluklarla karşılaşıyor ama keyifle uçmaya devam ediyoruz.