Boy Harsher – Country Girl Uncut (2019)

Yeni Boy Harsher albümü Country Girl Uncut‘ın plak baskısı karanlıkta yemyeşil parlıyor. Böylesi bir tasarım Boy Harsher’ın müziğini öyle güzel yansıtıyor ki takdir etmemek mümkün değil: Gecenin karanlığında ütopyalar yaratan, yaydığı ışıkla insanı hem tehlikeli şeyler yapmaya hem de tatminkar kalmaya iten besteler işitiyoruz.

She Past Away, The Future Eve gibi ekipleri akla getiren Country Girl Uncut, ışıktan uzak ortamlarda, insanı matem duygusuyla karışık biçimde tebessüm ettiren bir dansa kaldırıyor bizi. İlla yaratıcılarının gözünden bakmak isterseniz de “New York sokaklarında hedonistik bir yürüyüşe” davet ediyor. New York uzak kaldıysa gece evinize en yakın parkta bir tur atabilir, mahallenize güvenmiyorsanız evinizde voltalar atabilirsiniz albümü dinlerken. Sonuçta bir eserin oluşumunda son söz alıcıya aittir.

Synth-pop ile darkwave’i pek az grup aynı potada bu kadar dengeli biçimde eritiyor. Dahası albümde boş şarkı yok. Tek sorun, -çoğu güzel albümde olduğu gibi- sekinin çabucak bitmesi. Üstelik buradaki bazı şarkıları iki sene önce Country Girl adlı kısaçalarda da duymuştuk, haliyle insan daha fazla yeni şarkıya hasret kalıyor. Bu durum, elbette albümün değerinden götüren bir şey değil; Boy Harsher bizi umursamadan tüm görkemiyle karanlıkta parlıyor.

PUANLAMA: 9/10