Björk’ün Konserlerine Çevrimiçi Katılabilirsiniz

Her hareketi ilgimizi çeken istisnai müzisyen Björk, Ağustos ayı içerisinde orkestra eşliğinde konserler verecek. Bu konserlere siz de çevrimiçi katılabilirsiniz.

İzlanda’nın pandemi önlemlerini gevşetmesinin ardından Björk’ün memleketi Reykjavik’daki Harpa Hall’de gerçekleşecek üç konser, seyircilerin bizzat katılımına açık olacak ve bilet satışından elde edilecek gelirler, Kvennaathvarfið adlı bir kadın sığınağı vakfına bağışlanacak. Björk’e 9 Ağustos’ta gerçekleşecek ilk konserde Hamrahlíð Korosu, 15 Ağustos ve 23 Ağustos’ta gerçekleşecek konserlerde ise İzlanda Senfoni Orkestrası ile flüt yedilisi Viibra eşlik edecek. Uzakta yaşayan tüm dinleyiciler ise bu konserleri canlı yayınla izleyebilecek.

Konserler, Björk’ün tanımıyla “akustik formda ve beat gibi elektronik ögelerden yoksun” olacak. Sanatçı, bu konserlerle ayrıca yıllar boyu birlikte çalıştığı müzisyenlere saygı duruşunda bulunacak. Resmi sitedeki açıklamada etkinliklerin ayrıca “pandemiden sert darbeler yiyenlere” ve Black Lives Matter hareketine adandığı görülüyor.

Şayet o tarihlerde İzlanda’da olmayı düşünüp konserlere bizzat katılmak isteyen okurlarımız varsa, 3 Temmuz’da satışa sunulacak biletleri şuradan temin edebilirler.

Livestream biletler de satışa sunuldu, şuradan edinebilirsiniz.