Alfa Mist’ten Yeni Tekli: Organic Rust

Son güncelleme:

Fender Rhodes piyano ile özdeşleşmiş Londralı müzisyen Alfa Mist, 23 Nisan’da çıkacak dördüncü albümü Bring Backs öncesinde ikinci teklisi Organic Rust’ı yayımladı. Ugandalı göçmen bir aileden gelen ve Londra’nın çok kültürlü Newham bölgesinde büyüyen Alfa Mist, bu parçada kendi deyişiyle “başarı fikri ve bunun duygusuzluğa ve ilgisizliğe nasıl yol açabileceği” üzerine eğiliyor. Albüm adı Bring Backs ise 21 (Black Jack) isimli kart oyununun İngiltere’de oynanan versiyonundaki bir kuraldan alıyor. Bu kural, kazansanız bile bir sonraki el bitmeden kutlayamayacağınız anlamına geliyor.

Organic Rust, basit ama etkili bir groove üzerine lo-fi sayılabilecek bir gitar arpeji ile ilerliyor. Yorulmak bilmez vokaller, sözlerin etkisini taşı gediğine oturtan şekilde vurguluyor. Ayrıksı armonilerin kullanıldığı klasik Alfa Mist Rhodes dokunuşları, parçayı ilerleyen bölümlerinde bulutların üzerine çıkartıyor. Parça, sonlarında hiç de çaktırmadan giren akustik gitar ile yakalanan samimiyet ile sıcak bir biçimde bitiyor.

Harika bir albümün habericisi olan bir önceki Alfa Mist teklisi “Runs Out“’tan sonra Organic Rust bizi iyice sabırsızlaştırıyor. ANTI- etiketiyle önümüzdeki ay çıkacak dokuz parçalık albümünde Alfa Mist’e Jamie Leeming (gitar), Kaya Thomas-Dyke (bas / vokal), Jamie Houghton (davul) ve Johnny Woodham (trompet) ile eşlik ediyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı a2378651824_16.jpg
1.Teki
2. People (feat. Kaya Thomas-Dyke)
3. Mind The Gap (feat. Lex Amor)
4. Run Outs
5. Last Card (Bumper Cars)
6. Coasting
7. Attune
8. Once A Year
9. Organic Rust