Yerli Sahneden Müzik Keşifleri: Şubat 2021

Melis Yelman – Sanma (Tekli)

R&B – Soul

Bu tarzda Türkçe’nin iyi kullanılmış örneklerinden biri. Güzel bir vokal ve sade bir altyapıyla içine çeken ve kendini tekrar kez dinleten bir şarkı.

sevimo. –  kalp kırıkları & sedatifler (EP)

Soul – Indie Pop

Bu ay bu tarzda yayınlanan nefis soft işlerden biri. Etkileyici ses tonuyla melankolik bir dünyaya davet eden EP’de düetlerin uyumu dikkat çekici.

Kendimden Hallice – Parçalı Umutlu (EP)

Alternatif Pop

Sakin melodileriyle bu ayın kendini dinleten işlerinden biri. Ağza dolanır sözleriyle yeni nesil alternatif popun soft ve iyi bir temsili.

negativenoise – Bring Them All (Tekli)

House – Elektronik

Eskişehir çıkışlı grubun geleceğine dair umut vaat eden, yayınladıkları ilk şarkı. İngilizce sözleriyle, dinamik yapısıyla çok keyifli bir iş.

Ceren Kaan – Geç Kalıyorum… (Tekli)

Pop

Yumuşak vokalleriyle huzur veren bir pop şarkı. Bu ayın kaçırılmaması gereken işlerinden biri.

Aslı Zengin – Yerli Yersiz (Tekli)

Pop

Türkçe Pop’un bu ay yayınlanmış güzel örneklerinden biri. Akustik ögelerin başarılı bir şekilde elektronik alt yapıyla harmanlanmasıyla, hüzünlü sözleri kadar hüzünlü melodileriyle kalbe dokunur bir iş.

Cihangir Aslan & Dilan Balkay – Night Owl (Tekli)

Elektronik Müzik

Cihangir Aslan’ın soft ve atmosferik elektronik sound’una Dilan Balkay’ın nefis trompet performansı eklenince ortaya bir şaheser çıkmış. Ayrıca enfes klip çalışmasını sakın kaçırmayın.

Yazar Bonusu: Emre Akbay & Cüneyt Çakal – Durma (Tekli)

Alternatif Pop – Chill Pop

Bu ay bu seçkinin yazarı olarak kendi şarkımı ekleme cüretinde bulunuyorum. Cüneyt Çakal’ın tüm enstrüman performans, kayıt ve prodüksiyon sürecini üstlendiği şarkının sözleri ve vokal performansı bana (Emre Akbay) ait.