Yerli Sahneden Müzik Keşifleri: Ocak 2021

Bahar Kaya – Yalancı Çocuk (Tekli)

Türkçe sözlü hafif pop müziğin 2021 yılında yayınlanmış ilk güzel örneklerinden biri. Sakin sesiyle huzurlu bir hikaye anlatıcısıyla tanışın.

Düşün feat. Min Taka – Pusula (Tekli)

Pop-R&B tarzının Türkçe güzel bir örneği. Düşün grubunun Min Taka ile düetini dinleyeceğiniz şarkı keyfinizi yerine getirecek.

Murat Güçlü – Kötü İnsanlardan Kurtul (EP)

Elektronik pop müzikte prodüksiyon kalitesini söz yazım kalitesiyle birleştirmiş iyi bir iş var karşımızda. EP’yi dinlediğinizde diğer şarkılarını da dinlemek isteyeceksiniz.

Hasan Ozan – Yeryüzünde Düşülen Anlamsız Durumlar (Tekli)

Pop müziğin retro elektronik tınılarını klasik pop akorlarıyla harmanlamış chill bir şarkıyla karşımıza çıkmış Hasan Ozan.

Onur Yeğin, Oğuzhan İçer – butterfly (Tekli)

Tanınmış rapperların beatmakerlığını yapmış Onur Yeğin, Atlas RB grubundan Oğuzhan İçer’le ortak rahatlatıcı bir enstrümantal çalışma yayınlandı. Üzerine rhyme ya da enstrüman çalışabileceğiniz bir backing track veya dünyasına gireceğiniz yeni bir evren.

Beyhude – Katastrof (EP)

2021’den beklentimizi artıracak nefis iki enstrümantal elektronik-dans parçasını paylaşan Beyhude’yle henüz karşılaşmadıysanız diğer çalışmalarına da göz atın. Türün meraklıları için kaliteli işleri mevcut.

Olta 4 (Albüm)

Ocak ayında müzik emekçilerinin dayanışma albümü serisinin dördüncüsü yayınlandı, göz atmadan geçmeyin.