Yerli Sahneden Müzik Keşifleri: Aralık 2020

Soft Analog – Akustik (EP)

Synthwave dinleyicisine nefis soft akustik müzik şoku yaşatan, yükselişteki gruplardan Soft Analog’un Akustik Ep’sine bakmadan geçmeyin.

Mert Demir – KİMİM LAN BEN?, PART 2 (EP)

Yeni nesil pop müziğin iyi örneklerini sunan Mert Demir’in KİMİM LAN BEN?, PART 2’si henüz karşınıza çıkmadıysa vakit geçmeden dinleyin.

PONZA – This Side (Tekli)

Türkiye’de surf-rock denince akla gelen ilk gruplardan PONZA’nın yeni teklisi. İşin içine biraz progresif tınılar katılmış. PONZA’yı keşfetmeyen kalmasın!

Kaburga James – Sen De Öylesin (Tekli)

80’li yılların Türkiye’deki hafif pop müzik anlayışına sahip şarkı, bir filmin aksiyon sahnesi edasıyla açılıyor. Akla takılan nakaratı ve sakin iki vokalin düeti şeklinde ilerleyen “Sen De Öylesin” sizin için kesinlikle iyi bir keşif olacak.

Deniz Perhan & Arif Tunç Konak – Nisyan (Tekli)

Enstrümantal kompozisyonlara aşina iki müzisyenin etnik ezgilere sahip ortak çalışması. Müzikte özgün arayışları olan dinleyiciye Aralık ayında deneysel bir keşif!

Alper Antmen – Eşik Altı (Albüm)

Aralık ayında enstrümantal ve biraz daha etnik tınılar keşfetmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir albüm. Alper Antmen’in Kırkbinsinek grubunu bilmeyenler için de güzel bir fırsat.

Değer Deniz – Unuttun (Tekli)

2015 yılında acı bir şekilde aramızdan ayrılan müzisyen Değer Deniz’in “Unuttun” şarkısı kendi vokalleriyle doğum günü olan 14 Aralık’ta yayınlandı. #kadıncinayetleripolitiktir