Vampire Weekend – Father of the Bride (2019)

Ezra Koenig ile ekibi, 6 yıllık bir aranın ardından yeni albümleri ile döndü. Hem de o aralıkta hayatlarında meydana gelen değişikliklerden güç alarak: Koenig oyuncu eşi Rashida Jones ile çoluk çocuğa karıştı örneğin, ki Father of the Bride‘ın önceki albüm Modern Vampires of the City‘ye kıyasla çok daha pozitif, yaşam dolu duran tonu da işte bu değişimlerle açıklanabilir.

Bir saate yayılan süresiyle baştan sona dinleme deneyimini güçleştirse dahi, Father of the Bride malzemesiyle başlı başına güçlü bir iş. Ayakları yere basıyor, korkmuyor, kendine güveniyor. Üstelik Vampire Weekend ailesi artık eskisinden daha kalabalık, daha güçlü: Sırasıyla 3 ve 2 şarkıda boy gösteren Haim‘lerden Danielle ile Steve Lacy pekala grup üyesi olabilecek kadar gür bir varlığa sahipler. Birlikten de kuvvet doğmuş sahiden.

Müzikleri çoğunlukla parti tonunda seyretse de kendine ait bir kara mizah anlayışına sahip olan Vampire Weekend, bu son turda şimdiye kadarki en sağlam seçkilerinden biriyle karşımızda. Yaza şunun şurasında ne kaldı dediğimiz, ancak güneşe de tam manasıyla kavuşamadığımız şu günlerde D vitamini deposu misali tüketilmeyi bekliyor. Bu ikircikli dansa katılmaz mıydınız?

PUANLAMA: 7.5/10