Ulan – Under Radar (2017)

Hazırlayan: Tarih: Eylül 12, 2017

-
-
-
-

İki İspanyol ve iki Türk müzisyenden oluşan dört kişilik post-rock grubu Ulan‘ın ikinci stüdyo albümü Under Radar dijital müzik platformlarındaki yerini aldı. 2015 yılının bahar aylarında “Sony Music Türkiye” etiketi ile piyasaya sürdükleri ilk albümleri “Dua Tarlası“nın ardından, grup İngilizce sözlere sahip orijinal parçalarının yer aldığı “Life In Vain” isimli EP’sini yayımlamıştı.

Ulan‘ın kayıtlarının çoğu İspanya’da gerçekleştirilen ikinci albümününde gitar, piyano ve vokaller Volkan Diyaroğlu tarafından üstleniyor. Bas gitar ve geri vokalde Ziya Levent Albay, trompette Sergio Renovell ve davullarda Victor Traves performans sergiliyor. Albümün düzenlemeleri, grubun önceki projelerinde de olduğu gibi Paco Morillas tarafından gerçekleştirildi.

Önceki çalışmalarına nazaran biraz daha sakin ve akustik tınılara yoğunlaşan Ulan, tok ve derin vokalleri ile her şeye rağmen rock müziğin baskın karakterini fazlasıyla hissettiriyor. 12 orijinal şarkıdan oluşan 50 dakika uzunluğundaki albümde lirik anlatımla perçinlenen duyguların dışa vurumu, dengeli bir şekilde icra ediliyor ve kendi halinde mırıldanan tatlı bir trompet melodisine sert gitar soloları eşlik edebiliyor. Yeni albümü merkezine alacak olan grubun turnesi, sonbaharda İspanya’da başlayıp, Türkiye’ye uzanacak.


Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


Okumaya devam et

#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background