Tuğçe Şenoğul – Gölgelerine (2017)

Biz onu çok önceden tanıyorduk aslında; “Kahinar” ve Gaye Su Akyol ile birlikte yer aldığı “Seni Görmem İmkansız”dan. Bir süre kendisi gibi üretken insanlar içerisinde yoğrulan ve büyüyen Tuğçe Şenoğul’un ilk solo albümü “Gölgelerine” yayınlandı.

Karşımızda, yalnızca müziğine dair uzun uzun yorumlar yapacağımız biri yok bu defa. Bunun sebebi ise Tuğçe’nin yalnızca müzikle değil; resim yapmakla, fotoğraf çekmekle ve şiir yazmakla da ilgilenmesi. Bir insanın kendini ifade edebileceği birçok şeyi aynı anda yapması, elbette ki herkese şunu düşündürür; anlatacak ne çok şeyi varmış.

Şenoğul’un kendini ifade ediş tarzlarından biri olan müzik, sahip olduğu formdan mı yoksa onun bu şekilde olmasını tercih ettiğinden mi bilinmez, bize ulaşanlardan. 9 şarkıdan oluşan albüm, Jakuzi’den bildiğimiz Taner Yücel ve Bubituzak / Gaye Su Akyol ekibinden Görkem Karabudak’ın prodüktörlüğünde kaydedildi. Albüm henüz yayınlanmadan önce, Bora Akıncıtürk ve Irmak Altıner imzalı “Kaptan” için çekilen video kliple albüme dair detaylara vakıf olmuş ve albüm için sabırsızlanmaya başlamıştık. Bir albüm sürecinde acele etmemenin işin en önemli kısmı olduğunu düşünen Şenoğul, yeterince beklemiş olduğumuzu düşünmüş olacak ki, Kasım ayında albümünü yayınladı.

Bir işin sevenleri ve sevmeyenleri olacağını; bu nedenle yapılan işe odaklanılması gerektiğini düşünüyor Tuğçe Şenoğul. Şimdiden söyleyelim, biz sevenler tarafındayız.