Seksinin de seksisi Trentemøller geri döndü!

Trentemøller üçüncü stüdyo albümü Lost‘u 23 Eylül’de huzurlarımıza çıkardı!

Into the Great Wide Yonder‘da yer alan güzeller güzeli Danimarkalı vokal Marie Fisker  son albümde de Andreas’ı yalnız bırakmamış. Marie’nin geçtiğimiz yaz Avrupa turnesinde Andreas ve grubuna (Henrik Vibskov davul ve Mikael Simpson basgitar) ettiği de göz önünde bulundurulursa Trentemøller’de sağlam bir yer edindiğini söyleyebiliriz.

Low, Lower Dens, Jonny Pierce, Ghost Society, Kazu Makino ve The Raveonetttes gibi isimlerin eşlik ettiği adeta bir festival niteliğinde olan albümde 12 şarkı bulunmakta. Son albüme göre daha farklı bir çizgide bulunan Andreas’ın yaratıcılığının zirveye ulaştığını görüyoruz.

Andreas dinleyicilerinin son albümüne benzer bir sound istediğini ancak bu istekleri dinlemeye başlayıp müziğinin onlar için nasıl olduğunu öğrenmeye çalışmanın pek ona göre olmadığını söylemiş. Stüdyoda geçen sayısız uykusuz geceden sonra çok katmanlı, sinematik bir dünya niteliği taşıyan Lost ile çıtayı bir hayli yükseğe çeken Danimarka’nın medar-ı iftiharı Andreas elektronik müzik dünyasını bir hayli meşgul etmeye devam edecek gibi görünmekte.

Seray Şan

Lost:
01. The Dream (feat. Low)
02. Gravity (feat. Jana Hunter of Lower Dens)
03. Still On Fire
04. Candy Tongue (feat. Marie Fisker)
05. Trails
06. Never Stop Running (feat. Jonny Pierce of The Drums)
07. River Of Life (feat. Ghost Society)
08. Morphine
09. Come Undone (feat. Kazu Makino of Blonde Redhead)
10. Deceive (feat. Sune Rose Wagner of The Raveonettes)
11. Constantinople
12. Hazed