Sharon Van Etten – We’ve Been Going About This All Wrong

Son güncelleme:

13 senelik kariyeriyle günümüzün en iyi indie sanatçılarından biri haline gelen Sharon Van Etten’ın onu ve müziğini daha uzun süre konuşacağımızın kanıtı olan yeni albümü We’ve Been Going About This All Wrong geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

10 parçadan oluşan albümden daha önce hiçbir şarkıyı dinlememiştik. Sharon, bu albümün baştan sona sırasıyla dinlenmesi gerektiğini ve şarkıların birbirinden ayrılamaz bir bütün olduğunu belirtiyor bir röportajında. Albüm sakin gitar dokunuşlarıyla başlıyor. İlk parçası “Darkness Fades” ilerleyen dakikalarda bir haykırışa dönüyor. “Anything” ve “Born” parçalarında ise albümün hikayesini dinliyoruz diyebilirim. Sharon’un pandemi döneminde sevdiklerinden uzak kalması ve partneriyle yaşadığı kötü biten ilişkisinin sonucu olarak kaydedilen albümün bu iki parçasında; gittikçe kararan sound’uyla umutsuzluk kuyusunun dibinden kurtulmaya çalışan, geçmiş travmaları ve ölüm gerçeğiyle yüzleşen Sharon; bütün duygularını en saf haliyle müziğine yansıtıyor.

Sharon Van Etten's We've Been Going About This All Wrong: Stream

I’ll Try”, “Headspace” ve “Mistakes” daha önce yayınladığı ama albüme koymadığı parçası “Porta” gibi pop melodileriyle harmanlanmış. Özellikle “Headspace”‘in noir-pop melodileri ve bası “I wanted to feel ageless/I wanted to be here/I wanted to feel ageless/I wanted to feel here” sözleriyle eşsiz bir uyum yakalıyor. Radiohead şarkılarını andıran “Comeback” ve albümün son şarkısı “Far Away”, albümdeki diğer parçalara göre daha dingin melodiler barındırıyor.

Sharon, varoluşsal sancıların ve iyileşmenin albümü We’ve Been Going About This All Wrong’u şu sözlerle noktalıyor: “Long gone, I’ll see you far away.”.