Seretan ile Zamanda Kaybolmak

Elektronik sahnenin özgün isimlerinden, seslerden deryalar yaratarak ses mühendisi kimliğini sonuna kadar hissettiren Özcan Ertek namıdiğer Seretan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından pek sevgili synthesizer’ını kaybettiğini duyurmuştu. Çok şükür kendisi enstrümanını bulmakla kalmadı, kaybedilme ve bulunma hikayesini yeni şarkısı “Lost In Time”‘ın klibine entegre etti.

Şarkının hikayesi ise kayıp bir enstrümanın değil, kaybolmakta olan bir mahallenin hikayesi. Seretan’ın muhiti Aynalıçeşme, kültürel geçmişini önümüzdeki bir yıl içinde kentsel dönüşüme kurban etmek üzere. Eski binaların yerini rezidanslar, ofisler alacak. Bu vakte kadar bir sandığa kapatılmış “Lost In Time” da işte bu gerçeğin idrakı ile sahibi tarafından yeniden açığa çıkarılmış, enstrümanın ve mahallenin hikayesi birleşip ortak bir payede buluşmuş Seretan arayışını sürdürürken. Burada anlatılan, o arayışın ve ‘bulunma umudunun’ hikayesi.

Tokyo merkezli sanatçı Jeremy Rubier yönetmenliğinde çekilen video ve şarkı, yaklaşmakta olan bir kısaçalardan gelen ilk adım niteliği taşıyor. Bundan sonrası da yaklaşmakta olanı beklemek oluyor.