Onur Nevşehir’den Bilinmeyene: I Don’t Know Man!

Uç Uç grubunun üyesi olarak da tanıdığımız müzisyen Onur Nevşehir, bilinmeyeni sineye çekip üstüne minimalist melodiler döşediği şarkısı I Don’t Know Man!‘i yayınladı. Aşağıda dinleyebilirsiniz.

Nevşehir, parçayı önden arkadaşlarına gönderip hayatın içinden seçtikleri şiirsel anları kendisine video olarak iletmelerini rica etmiş. Ortaya yukarıdaki video çıkmış.

Nevşehir’in şarkıyı yayınlamadan kısa süre evvel ilettiği şahsi notu ise aşağıda okuyabilirsiniz.

Perşembe’den Cuma’ya geçen gece, saat 00.00’da ‘I Don’t know, man!’ adlı şarkı yayınlanacak. Ve en bilmediğim kısma geldim. ‘Bunu insanlara nasıl göndereceğim, göstereceğim, ileteceğim?’ sorusu kafamda dönmeye başladı.
Birkaç insana sordum hatta: Nasıl tanıtım yapacağım ben? diye. ‘link profil’de’ mi diyeceğim? Geriye sayma aracı mı koymalıyım? Herkese tek tek mesaj mı atmalıyım? Bir yandan gizli bir yaşamım varmış gibi hissediyorum, bir yandan da yok, her şey ortada. Bir yandan insanlar görsün, duysun isterken, bir yandan da koşarak kaçma fikri aynı anda içimde geziniyor. Bir yandan herkesle sarmaş dolaş oturuyorum, bir yandan tek başıma bir odada aşağı yukarı yürüyorum zihnimde. Kafam o kadar karıştı ki bir ara, neredeyse bir sivrisineği öldürüyordum üstüme konan. Avucumu kapatırken fark ettim son anda. Burası hala sıcak, sivrisinekler geziniyor ortalıkta. Ama ben onları öldürmeme kararı aldım bir yıl önce. Şimdiye kadar da hiç öldürmedim. Geçen gün bir karıncayı incittiğimi sandım. Çok üzüldüm. Sonra yürüdü gitti. Neyse, baktım sivrisineği öldürecek hale gelmişim, tanıtımla ilgili düşünmekten vazgeçtim. Ama biliyorum ki, dünyayı, yaşamı ve insanları seviyorum. Belki artık bunun zamanıdır.
‘I don’t know, man!’ galiba bütün internette yayınlanacak. Bazıları beğenecek, bazıları beğenmeyecek. Dünya tam olması gereken hızda dönmeye devam edecek.

Onur Nevşehir