Her şey yoluna girecek: Metronomy’den Small World

2 seneden sonra yeni Metronomy albümüyle birlikteyiz. Geçtiğimiz aylarda manidar parçaları “It’s good to be back” ile yeni albümün müjdesini veren Metronomy sonunda Small World adlı albümlerini dinleyicileriyle paylaştı.

Small World genel olarak doğanın bir parçası, doğadan bir karede gibi. Doğanın melodilerini sonik bir evrende sentezleyen Metronomy bizi özümüze doğru huzurlu bir seyahate çıkarıyor.

Small World COVID-19 döneminde eve kapandığımız dönemin bir meyvesi diyebiliriz. Joseph Mount pandemide yazmaya başlamış şarkılarını.  Bu süreçte hissettiği duyguların ürünlerini koymuş ortaya. Örneğin albümün ilk parçası olan Life and Death’te pandemide aldığı ölüm haberlerinin onu üzmesi ya da Loneliness on the run’da sevdiği insanlara özlemi. Bu kötü duygulara rağmen müziğin iyileştirici gücüne inandığını söyleyen Mount, umutlu bir albüm ortaya koymanın herkese iyi geleceğini düşünmüş. Ayrıca albümde Porridge Radio düeti sevimli aşk şarkısı Hold me tight gibi iç ısıtan bir parça da bulunuyor.

Albümü dinlemeyi unutmayın!