Haberler

Hazırlayan: Deniz Erden

Haftanın balad köşesinde Michelle Gurevich, namıdiğer Chinawoman bulunuyor:  “First Six Months of Love “

2014 yılında Let’s Part in Style albümüyle kavuştuğumuz ve uzun süre sesini duymadığımız Michelle Gurevich, ilk defa kendi ismiyle yeni teklisi First Six Months of Love’ı sevenleriyle paylaştı. Bu haberin aynı zamanda yeni bir albüm niteliği taşıdığını ve ayrıntıların dört gözle beklendiğini belirtelim.

The Last Shadow Puppets ve yeni video klibi:  “Miracle Aligner”

1 Nisan’da ikinci stüdyo albümü Everything You’ve Come To Expect’i yayımlayan TLSP, video klip serisine bir yenisini ekledi. Albümün 2. sırasında yer alan Miracle Aligner için çekilen klipte yönetmenliği Saam Farahmand üstlenmiş.

The Stone Roses ve 22 yılın ardından gelen taptaze bir tekli ikram edelim:  “All For One”

İkonik limon logoları ile çoğumuzun hayatında yer edinmiş Madchester akımının öncülerinden The Stone Roses, yayımladığı iki stüdyo albümüyle bir çok İngiliz rock grubuna öncü olmuş bir gruptu. 1994 yılından bu yana süren sessizliğini All For One ile bitiren grup, geri dönüşünde kült soundunu bozmayan nitelikte bir duruş sergiliyor.

Glass Animals yeni albüm haberini “Life Itself“ ile sundu

2014’te çıkardıkları ZABA albümleriyle akılları başından alan İngiliz grup Glass Animals, taze bir haberle karşımıza çıkıyor. Yaz aylarında yeni albümü How to Be a Human Being’i yayımlayacağını duyuran grup, ayrıca albümün isminin anlamını taşıdığını da belirtmiş. Bir önceki albümde olduğu gibi prodüktörlüğü ise grup üyesi Dave Bayley üstleniyor. Yeni albümden gelen ilk tekli, grubun yolundan şaşmadığını kanıtlar nitelikte.

Coldplay ile yer gök;  “Up & Up”

Coldplay’den geçtiğimiz yıl yayımladığı yedinci stüdyo albümü A Head Full of Dreams ‘te yer alan Up & Up için sürreal bir video klip geldi. Vania Heymann ve Gal Muggia işbirliği ile hazırlanan video klip, Chris Martin açıklamasıyla çağdaş dönemde işlenen konulara atıfta bulunuyor.

Moderat’tan taze klip:  “Running”

Modeselektor ve Apparat ortak projesi Moderat, III ismini taşıyan son albümünden Running için Jakob Grunert imzalı bir klip paylaştı. Sascha Ring ( Apparat )’ın açıklamasına göre, toplumdaki sisteme sağlamak zorunda olduğumuz uyumu karıncalara benzetmek mümkün. Bu sualsiz yaşamın alegorik halini bir pilotun hayatı üzerinden izlerken, Mojave çölüne konuk oluyoruz.

Mykki Blanco, Woodkid işbirlikli parçasını çarpıcı bir kısa film ile sundu:  “High School Never Ends”

New York’lu rap sanatçısı Mykki Blanco yeni albüm çalışmalarına devam ederken, albümden paylaştığı ilk tekli ile iddialı bir giriş yapıyor. High School Never Ends isimli parçasında Fransız müzisyen ve prodüktör Woodkid ile çalışan Blanco, kısa filmini fotoğrafçı ve yönetmen Matt Lambert’a emanet etmiş. Yedi buçuk dakikalık filmde, ırkçılık ve yabancı düşmanlığı trajik bir biçimde en çıplak haliyle gözler önüne seriliyor.

Father John Misty’den “why not” açıklamalı yeni tekli:  “Real Love Baby”

Paylaştığı teklisinin yeni bir kayıt olmadığını twitter üzerinden açıklayan Josh Tillman, parçada kendisine The Budos Band üyesi Thomas Brenneck ‘in eşlik ettiğini de eklemiş. Karşımızda yine yeni bir aşk temasıyla Father John Misty teklisi -Real Love Baby-