Djo’dan yeni tekli: Change

Son güncelleme:

İlk albümü Twenty Twenty ile müzik dünyasına muhteşem bir adım atmış; kendisini Post Animal’ın eski üyesi ve aynı zamanda aktör kimliğiyle Stranger Things dizisindeki Steve Harrington karakteri ile tanıdığımız, Djo‘nun ta kendisi Joe Keery yeni teklisi “Change“‘i bizlerle buluşturdu. İsminin Decide olduğunu öğrendiğimiz albümün habercisi bu teklinin bıraktığı ilk izlenim; Twenty Twenty‘deki deneyselliğin yol açtığı öngörülmezliğin aksine ritmin esirliğinde gerektiğinde sadeleşen, gerektiğinde vazgeçemediği baslar ve robotik seslerle kalabalıklaşan akılda kalıcı melodi oluyor. Bu değişim, olasılıklar yelpazesini bir süreliğine kenara kaldırıp kendimizi müziğe kaptırmamızı mümkün kılıyor.

16 Eylül’de yayınlanmasını beklediğimiz albüm, prodüktör Adam Thein’in katkılarıyla yaratılan bir pandemi bebeği. Anlatılanlara göre Decide; Joe Keery’nin yirmilerinin sonundaki iç dünyasını, teknoloji merkezli bir dünyada büyümeyi ve kurulan ilişkileri tınılar aracılığıyla bize aktarmayı amaçlıyor. Dinleyenlerin müziğe ayak uydurarak dans edebildiği bir albüm yaratma fikriyle yola çıkan Joe, albümün disko etkisinde kalacağının ipucunu veriyor.

Ağırlıklı olarak psych-pop türünde ve 70’lerin sonlarında ortaya çıkan disko-funk etkisindeki “Change“, gerek Joe’nun özel hayatını baz alan lirizmi ve dansa teşvik edici yönüyle, gerekse uzaklardan gelen boğuk vokalleriyle Tame Impala’nın Currents albümünde yaşadığı dönüşümü hatırlatıyor. Decide‘ı merakla bekliyoruz.