Dizilerden Şarkılar: Mindhunter

Son güncelleme:

1970’ler sonu Amerika’sındayız. FBI ajanları Holden Ford ile Bill Tench, yanlarına psikolog Wendy Carr’ı da alarak ziyadesiyle geç kalmış bir adım atarlar: Seri katillerin zihninin içine girmeye karar verirler. O güne kadar kimsenin pek üstüne düşmediği “Katiller niye cinayet işler?” sorusunun peşine düşmek, suçlu psikolojisi alanında yapılacak çalışmalara da zemin hazırlar. Son derece etkileyici bu gerçek hikayeyi kısmen kurmaca şekilde yorumlaması da Mindhunter‘a kalır.

İlk sezonunu 2017’de izlediğimiz Mindhunter, David Fincher yapımcılığında ağır ağır yanan bir gerilim hikayesi inşa ediyor. İkinci sezon da bugün itibariyle yayında. İzleyince yazının sonuna yeni bir çalma listesi ekleyeceğiz. Şimdilik ilk sezonun 70’ler rock’ı ağırlıklı harikulade çalma listesine kulak veriyoruz. Led Zeppelin, Alan Parsons Project, Fleetwood Mac, Toto, Talking Heads ve daha fazlası bu seçkide.

İkinci sezona başlamadan evvel şimdiye kadar neler yaşandığını hatırlamak isteyenler için de bir özet videosu sunalım. Henüz diziye başlayanların videoyu izlememesi elbette tavsiye konusudur!