Dizilerden Şarkılar: Good Omens

“Bir melek, bir iblis, bir cadı, bir de Deccal masada oturuyormuş.” Harika bir fıkraya vesile olabilecek bu ilk cümle, onun yerine bize yeni bir kült dizi bahşediyor. Fantastik yazar Neil Gaiman ile merhum Terry Pratchett‘in romanından uyarlanan Good Omens‘i seneler önce Terry Gilliam beyazperdeye aktarmayı denemişti. O plan olmadı, yeni planı verelim: 6 bölümlük pek tatlı bir mini dizi.

Terry Gilliam kendi filmi için başrollerde Robin Williams ile Johnny Depp’i düşünmüş, buradaki ikili de bir o kadar göz alıcı: Michael Sheen ile David Tennant. Üstelik kendilerine Frances McDormand, Jon Hamm, Nick Offerman ve (ufak bir rolde) Benedict Cumberbatch gibi sempatik isimler eşlik ediyor. Bir de yaklaşmakta olan kıyametin ayak sesleri.

Şarkı listesi 7 parçayla Queen‘in hakimiyetinde seyrediyor. Ayrıca Elvis Presley, Tori Amos, Muse, The Killers, Franz Ferdinand, Unknown Mortal Orchestra, Arcade Fire, AC/DC, Bruce Springsteen, Blue Öyster Cult, Fiona Apple, The Clash, Johnny Cash, Scissor Sisters, Aretha Franklin ve daha kimler kimler yolculuğumuza eşlik ediyor.

Boş vaktinizde keyifle izleyecek kısa ve öz bir dizi arıyorsanız Good Omens‘e bir göz atın. Belki hepimiz kadar kusurları var, ama kendi yarattığı ilahi evrenle güzelce eğlenmesini de biliyor. Dile gelse kesin iyi bir dost olurdu, ezeli ve ebedi.