Dizilerden Şarkılar: Ash Vs. Evil Dead

Sonradan Tobey Maguire’lı Spiderman üçlemesiyle gönüllerimizi fethedecek yönetmen Sam Raimi, henüz 22 yaşındayken öğrenci bütçesiyle kotardığı The Evil Dead‘i çektiğinde, yıllar içinde kült klasikler arasında sevgiyle anılacak bir korku-komedi külliyatının fitilini yaktığının farkında mıydı bilinmez. Önce birbirinden makara iki devam filmi (Evil Dead 2 ile Army of Darkness) geldi, ardından 2015’te Ash vs Evil Dead.

Üç sezonluk bir maceranın ardından reytinglerin gazabına uğrayarak iptal edilen bu aşırı eğlenceli dizi, en az kendisi kadar rock’n roll bir şarkı seçkisi barındırıyordu içinde: Deep Purple‘dan Ramones‘a, Led Zeppelin‘den Uriah Heep‘e, Donovan‘dan Cream‘e, Emerson Lake & Palmer‘dan Goblin‘e… Bir bakıma iflah olmaz bir rock’çının parti listesi de olabilecek bu seçkiyi içinde bulunduğunuz arkadaş ortamlarında da gönül rahatlığıyla açabilirsiniz.

En olmadık yerde bitivermesi dışında bir sorununu göremediğimiz Ash vs Evil Dead‘i izlemek için öncesinde filmlere hakim olmanız şart değil ama, tercihen daha güzel olur. Kahramanımızın dediği gibi: Groovy!