Deniz Orhangazi’den İlk Albüm: Örsüz

Genç sanatçı Deniz Orhangazi 1 Aralık’ta, 2 yıllık emeklerinin sonucunda Örsüz adlı ilk albümüyle müzik sektörüne adım attı.

Kendini bildi bileli müzikle iç içe bir hayat süren sanatçı, klasik gitarla tanıştığı ilk zamanlardan, yani çocukluğundan beri İtalyan besteci Carlo Domeniconi’nin müziğinden çok etkilenmiş ve “Koyunbaba” yı çalabilmek onun için daima öncelikli bir hedef olmuş. 2019’a gelindiğinde “hiç tanımadığı biri olarak hayatımı anlamlandırmama, özümdeki gelişmelerime, sevmelerime bir eser yazarak tanık olan, hoca olan, vesile olan Carlo Domeniconi” notuyla hayranlık denilebilecek sevgisini dile getirerek bu parçayı çalıp yayınlamış.

Şimdi baktığımızda fark ediyoruz ki aslında o zamanlarda bizlere “Her Şey Başlıyor” mesajını ufak ufak vermiş: Genç sanatçı kendini anlatma ve hatta gerçekleştirme aracı olarak benimsediği müziğin, aynı zamanda amacı olduğunu, hayatta yapmak istediğinin müzik olduğunu fark etmiş. Pek çok alana olduğu gibi maalesef popüler müziğe de hükmeden tekdüzelik; amaçları doğrultusunda genç müzisyen için itici bir güç oluşturmuş. Böylece metalaştırmadan uzak, anlamlı bir mesaj vermeye odaklı, bireysellikten ve köklerden beslenen özgün bir albüm ortaya çıkmış: Örsüz.

Albüme çekilecek klipler serisinin ilk parçası olan, çekimleri Kars’ta ve Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan “Alesta“yı ise aşağıda izleyebilirsiniz.