Crescendo

Hazırlayan: Tarih: Mart 19, 2017

-
-
-
-

Hazırlayan: Müge Önder

Melekler şehri Los Angeles adından her zaman eğlence, güneş ve Hollywood ile bahsettirmiyor. Gregory Cole, Olive Kimoto and Jess Rojas isimli üç “dreamgazer”dan oluşan Los Angeles menşeli grup Crescendo soğuk iklimle bağdaştırılan türlerde farklı bir tutum sergileyerek etkileyici işler çıkarabilen ilginç bir grup.

The Smiths, The Radio Dept., The Cure, Joy Division, New Order, Craft Spells, Wild Nothing, Beach Fossils, My Bloody Valentine gibi isimlerden ilham alan Crescendo shoegaze, dreampop ve hatta post-punk’a dayanan hikâyelerini kendilerine göre yorumlayarak kalbe dokunan melodileri inşa ederken dinamik bir süreçten geçiriyorlar parçaları.

Grup üyelerinden Gregory yaptıkları müziğin “insanları gerçeklik olgusundan uzaklaştırarak dans etmelerini istediğini” söylüyor. Bundan dolayı da “DreamGaze Space Dance” olarak tanımlıyor Crescendo’nun müziğini. 2014 yılında ilk albümleri olan “Lost Thoughts”u çıkaran grup, ikinci albümlerini “Unless” adı altında 2016 yılında piyasaya sürdü. Canlı ritimler ve parıldayan tınılarla ilk albümle edindikleri kitleyi “Unless” ile yeniden heyecanlandırmayı ve kendine bağlamayı başaran grup henüz yeterli sayıda insana ulaşabilmiş gibi gözükmüyor.

Pek çok dinleyici için keşfedilmeyi bekleyen parçaların bulunduğu bu iki albüm Crescendo’yu yakın takibe almak adına yeterli sebepler aslında. Crescendo, türleri karıştırıp hisleri derinleştirdiği tavrıyla sadece yakın takibi hak etmiyor. Yakın takibinizin size alıp götüreceği gürültülü ve rüya dolu bir hikâyeye de davet ediyor.


Hani belki paylaşmak istersin diye...

Okumaya devam et

#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background