Bir Yaz Gecesi Festivali Beykoz Kundura’da Başlıyor

Bu yıl altıncısı gerçekleşecek Bir Yaz Gecesi Festivali bugün Beykoz Kundura’da başlıyor. 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında cumadan pazara film ve müzik keyfi yaşatacak festivalin ilk haftasında (29 ve 31 Temmuz) Pembe Panter’in ilk iki filmi restore edilmiş kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

Festivalin sessiz film programı, bu yıl da usta müzisyenlerin canlı performansları eşliğinde gösteriliyor. İzlandalı meşhur elektronik ve deneysel pop grubu Múm, 1930 Almanya yapımı sessiz film klasiği People on Sunday / Pazar Günü İnsanları için özel hazırladıkları müziklerle sahnede olurken; Türkiye’den ise BaBa ZuLa Salomé / Salome (1923), Korhan Futacı da Lady Windermere’s Fan / Lady Windermere’in Yelpazesi (1925) adlı Oscar Wilde uyarlaması sessiz filmlere canlı müzikleri ile eşlik edecekler. Tam program için aşağıdaki afişi kontrol edebilirsiniz.

Ulaşımın Beşiktaş rıhtımdan hareket edecek tekne servisi ve Beykoz İskelesi’nden kalkacak ring hizmeti ile ücretsiz sağlanacağı Bir Yaz Gecesi Festivali’nden detaylar ve sınırlı sayıda biletler Beykoz Kundura resmi sitesinde.