Anna B Savage – in/FLUX

Londralı müzisyen Anna B Savage ilk uzunçaları A Common Turn ile 2021’de dikkatimizi çekmişti, ikinci çalışması in/FLUX‘ta ise içine dönük, ayağı yere basan, narin ve karanlık dokunuşlarla bir sanatçı olarak kimliğini pekiştirmeyi sürdürüyor.

Hem sakin hem de dolu dolu, kulaklarımızı kalın puntoyla işgal eden bir vokal tonu var Savage’ın. Sesine çelişkilerle dolu bir müzikal altyapı eşlik ediyor: Akustik ve efektli dokunuşlar, klasik gitarla elektronik aygıtlar, folk’un güvenilirliği ile çokça tarzdan destek bulan cesur progresif katmanlar iç içe geçiyor. Bunca şey korkunç organize bir minimalist estetikle vuku buluyor. Savage’a göre albümün içinde bulabileceğimiz onca diyalektik yapı boşuna değil: “Bu albüm en nihayetinde çelişkili düşüncelere sahip olmakta ve bunları aynı anda deneyimlemekte özgür olduğumuzun farkındalığını anlatıyor. Aynı anda bekar olmak ve birine yakın olmak isteyebilirsiniz. Bunca şey kafanızı karıştırabilir, ancak buna da hakkınız var.

Piyanoların, saksafonların, gitarların ve pedalların arasında yapayalnız bir sanatçının içiyle ve dışarıyla iletişim girişimlerini dinliyoruz in/FLUX boyunca. Kendisiyle konuşmalarını dünyayla paylaşan, bu samimiyetin cesaretinden güç alan, içe dönük ama temasa muhtaç bir sanatçı Anna B Savage. Ve yolculuğunu izlemek daha kariyerinin başında bile heyecan verici.