Anathema, 2 Kasım’da İstanbul’da!

Gold’N Strings’in ilk konuğu Anathema,  2 Kasım Cumartesi günü Garajİstanbul’da sahne alacak ve Fragile Dreams, Flying, Closer, A Natural Disaster, Deep, Lost Control, Forgotten Hopes, Far Away gibi parçaların akustik performanslarını dinleyiciye sunacak.

1990’da Liverpool’da kurulan Anathema’nın ilk meyvesi death/doom metal The Crestfallen EP’si (1992) olsa da 23 yıllık müzik hayatı boyunca farklı akımları müziğine taşıdı. 9 stüdyo albümü, 2 demo albüm, 3 live albüm, 3 EP ve sayısız single sahibi olan grup A Natural Disaster (2001) ertesinde yedi yıl ara verdi. Grup sessizliğini We’re Here Because We’re Here (2010) albümü ile bozduktan sonra ise kariyerinin en iyi albümü olduğu ifade edilen son albümü Weather Systems‘ı 2012’de yayımladı. Weather Systems için Cavanagh kardeşler albümün geri planda çalarken günlük uğraşlara devam edilebilen albümlerden değil de doğrudan dinleyiciyle konuşan bir albüm olduğunu ifade ediyor.

Uzun soluklu kariyere sahip olan müzisyenler ve grupların karşılaştığı en büyük sorun olan yaşlanmak Anathema için pek ehemmiyeti olmayan bir konu. Zira her albümlerinde beklentileri aşmakla kalmayıp onlara yeni boyutlar inşa eden, kendini tekrar etmeden kemikleşmiş dinleyicilerine yenilerini ekleyen bir grup yaşlanmak bir kenara her albümde yeniden doğuyor olsa gerek.

Müzik dünyasının en nadide oluşumlarından Anathema’nın akustik performansını kaçırmak istemeyenler için biletler biletix’de.

Seray Şan