Yaz Çıkışı Partisi: adidas All Originals

Yurdun geniş bir bölümünde hala yazın sıcağını yaşadığımız şu günler, kışın yaklaşıyor olduğunu da dikkate aldığımızda, bizleri açıkhava aktiviteleri konusunda çocukça bir heyecana sürüklüyor. Söz konusu olan hele de müzikle dolu bir tam günse, tüm iyi niyetlerin karesi alınıyor. Malum, bu havaları tekrar yakaladığımızda cümleten altışar ay daha yaşlanmış olacağız; tadını çıkarmak lazım fırsat varken.

Yaz bitti bitecek derken, Ekim ayı tüm İstanbul’a müzikal bir bereket getiriyor. 22. Akbank Caz Festivali, Demonation Festivali, Saint Etienne, Lenny Kravitz heyecanı süredursun, aybaşına bir günübirlik müzik etkinliği daha sıkıştırdık: adidas all originals party. Modayı sokağa taşıma konusunda ısrarcı adidas, geçtiğimiz iki yılda aldığı yolu, üçüncüsü düzenlenecek parti ile resmiyete taşıyor, tüm planlarını eğlendirmek üzerine yapıyor.

Geçtiğimiz yıl tam 8 bin kişinin ve yerli yabancı sanatçıların katılımıyla Maçka Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşen ‘adidas Originals’ partisi, bu yıl Hasköy Yün İplik Fabrikası’na taşınıyor ve dünyaca ünlü isimleri dokunma mesafesine getiriyor. Bununla beraber, hakkını teslim etmeliyiz ki, bu salt bir konser etkinliği değil. adidas hiçbir masraftan kaçınmıyor, parti alanında ‘sokak’ ile ‘sanat’ı birleştirmek için her türlü hazırlığa girişiyor, atölyeler sergiler kuruyor, mini dükkanlar açıyor, dövmecileri, modacıları alana konuşlandırıyor.

İşin müzikal yanına baktığımızda ise, uluslar arası üne sahip iki isim göze çarpıyor: DJ Mark Ronson (üstteki resim) ve Sam Sparro. Amy Winehouse, Lily Allen, Adele, Rufus Wainwright, Black Lips gibi isimlerin (bu liste uzar!) yapımcılığını üstlenen, üç stüdyo albümü ve bir de Grammy sahibi (2008 En İyi Yapımcı- Amy Winehouse ile) İngiliz Mark Ronson, adidas ‘all originals party’nin ağır topu. Hemen gerisinde bir boy farkla Avustralyalı electro-pop yeteneği Sam Sparro da takipte ve bu sene çıkardığı ‘Return to Paradise’ albümünden şarkılarını okumak için Hasköy’ün yolunu tutuyor, kalkıp ta uzaklardan teşrif ediyor.

Partide sahne alacak diğer isimler ise ‘bizim buralardan’. Multitap, Solardip, Sapan, The Ringo Jets ve The Away Days, bu iki önemli ismin performanslarının öncesinde adidasçıların kanını kaynatacak, bu canlı konserlere Radyo Eksen ve Radio adidas Originals DJ’leri de eşlik edecek.

Yerli yabancı müzisyenler, tasarımcılar, tasarımcılar, modacılar, kaykaycılar, bisikletçiler, dövmeciler, sokak sanatçıları 6 Ekim’de bir araya geliyor, adidas’ın yeni konsepti ‘all Originals Represent’i onurlandırıyor. Dans ve eğlence garantili partiye giriş ücreti 40 TL olarak belirlenmiş ki, bizleri kesenin ağzını sonuna kadar açmaktan da kurtarıyor.

Emre Yürüktümen

***

adidas all Originals Party

Hasköy Yün İplik Fabrikası, 6 Ekim 2012 Cumartesi

Kapı açılışı: 14.30

Biletler: Biletix 

Parti sayfası: Facebook