Mayıs Konserleri

ParkFest // 10 Mayıs // KüçükÇiftlik Park

Yaz geldi festivallerinin başını çeken ParkFest, güzel bir gün geçirmenize olanak sağlayacak her şeyi barındırıyor. Müzik, sanat ve kültür aktiviteleri, moda, tasarım ve alış-veriş. Sahne alacak isimler ise şöyle; The Dø, Kadebostany, Princess Chelsea, Kalben ve Nilipek.

Nu Park // 12 Mayıs // Babylon

Yurtiçinde ve yurtdışında önemli başarılara imza atmış grup sıradışı sahne performansıyla bu ay Babylon’da dinleyicileriyle buluşuyor. Sahnelerinde doğaçlamalar ve teatral şovlarla görsel-işitsel farklı sanat disiplinlerine yer vererek dinleyicileri her seferinde büyülemeyi başaran bir grup olan Nu Park’ı kaçırmayın!

Bonobo DJ Set // 15 Mayıs // Innpark

Elektronik müziğin öncülerinden olan Bonobo, solo dj set performansından 12 kişilik dev ekibiyle yaptığı canlı sahneleriyle müzikalite açısından kendi türünde her şekilde varlığını ispatlamış bir müzisyen. Elektronik müzik severlerin dikkatine, kendisi bu ay İstanbul’da!

Ah! Kosmos // 15 Mayıs // Salon İKSV

Türkiye’deki elektronik müzik piyasasının önde gelen isimlerinden olan Ah! Kosmos yeni çıkan albümleri Bastards’ın ilk konserini bu ay Salon İKSV’de veriyor.

Iyeoka // 16 Mayıs // Babylon

Soul, R&B ve Jazz’ın etkileyici sesi Iyoeka bu ay İstanbul’da! Simply the Falling şarkısıyla dikkat çeken sanatçının bu güne kadar çıkmış üç albümü var. ilk albümü Black and Blues’u 2004 yılında çıkaran Iyeoka üçüncü kez İstanbul’da konser vermeye hazırlanıyor. Keyifli bir gece bizleri bekliyor olacak.

Gevende // 20 Mayıs // Çevre Tiyatrosu

2000 yılında Eskişehir’de kurulan Gevende kurulduklarından bu yana çeşitli ülkelerde konserler vermiş bir çok festivale katılmış ve başarılı işlere imza atmış bir grup. Farklı akustiğe sahip mekanlarda konser vermeyi seven grup bu ay Çevre Tiyatrosu’nda yine özel bir konser verecek.

Adamlar // 20 Mayıs // Kadıköy Sahne

İlk albümleri Eylül 2014’te People Make Music etiketiyle yayınlanan grup son zamanlarda sık sık konserler veriyor. Bu ay da Kadıköy Sahne’de olacaklar.

Son Feci Bisiklet // 22 Mayıs // Bronx Pi

2012 yılında katıldıkları Be The Band yarışmasında ilk 10’a kaldıktan sonra beste çalışmalarını hızlandıran grup bir çok yerde konserler vermeye devam ediyor. Bu ay Bronx Pi’de!

Yüzyüzeyken Konuşuruz // 24 Mayıs // Garajistanbul

Yaptıkları müziği indie folk olarak isimlendiren grup 2011 yılından bu yana müzik yapmaya devam ediyor. Kısa bir süreliğine grubu dağıtmış olsalarda şu sıralar konserlerine tam gaz devam ediyorlar.

Aslıhan Kabukçu