Tavan Arası 9

Eminim ki bu yazıyı okuyan hiçbir Kıyı Müzik dinleyeni, bu radyoda çalan hiçbir şarkıyı dümdüz dinle(ye)miyor. Bütün şarkıları hissedebilmek, o şarkıların içine bir şeyler yerleştirebilmek bir alışkanlık haline geldi bizim için. Ben buna hep ”Lou Reed – Perfect Day” örneğini veriyorum. Öyle bir şarkı ki, bu kadar güzel sözlere sahip olup, bu kadar insanın içini acıtan çok az şarkı vardır. Sözleri ve müziği iki farklı his uyandırıyor insanda. İki farklı ruh hali için de açıp dinleyebilirsin. Ben müziğini benimsedim bir kere, sözlerine istesem de kulak asamıyorum.

Bazen şarkıları olduğu gibi, dümdüz dinlemek istiyorum. Çünkü bu bahsettiğim şey tabii ki çok özel bir durum ama oldukça da yorucu. Bir şeyler üst üste negatif gittiği zaman müzik dinlemek daha da yorucu geliyor insana. Ve müziği hiçbir şeye değişmeyen insanlar olarak bu durumun altında sürünüyoruz bile bazen.

Bu cümleler ancak bir şekilde anlamını yitiriyor, her şeyin pozitif gittiği bir hayat. O zaman da tüm bu hisler muhteşem bir hâl alıyor. Biraz lüks tabii, umarım bu hayatı da yaşayan vardır ve tüm bu cümleleri okuyup direkt yayını dinlemeye geçer. Şimdiden selam olsun onlara, onlar için keyifli ve yeni bir Morrissey parçası sıkıştırdım yayına. Diğerlerimiz için her zamanki gibi, oldukça Tavan Arası parçalar yayında. Tavan Arası 9. yayınıyla burada,

Keyifli dinlemeler.

Görsel: JMSA

Paul Thomas Saunders – Appointment in Samarra
Kutiman – Shine Again
Phillip Long – Lake of Lovers
Morrissey – Spent the Day in Bed