Tavan Arası 8

Burası yirmi günü aslında bir günmüş gibi yazdıran günlük gibi. Bu günlerde karışıklığın, kalabalığın tam da ortasında duruyorum. İnsanlar yanımdan umursamadan geçiyor, o kadar ben yokmuşum gibi ilerliyor ki hayat, çarpa çarpa geçiyor insanlar yanımdan. Ben ise bu hıza ayak uyduramayıp ne yapacağımı bilemediğim için olduğum yerde duruyorum. İzliyorum ve ne tarafa gideceğimi bilemiyorum. Arka planımda şarkılar çalıyor, çünkü konuşacak hiçbir şey kalmadı. Böyle durumlarda şarkılar tek tek konuşmaya başlar, sen hangisini haklı bulursan o şarkı bir daha bir daha çalar. Bazen o kadar haklıdırlar ki senin ne tarafa gideceğine bile onlar karar verebilir.

Seçtin mi ne tarafa gideceğini? Gücün yoksa onların senin ne şekilde davranacağın konusunda da fikri vardır. Yeter ki oraya bir kere bırak kendini. Kulaklıklara sarılmak istiyorum bazen. En azından klişe değiller ve soru sormuyorlar. Dümdüzler. Hep bir yol gösteriyorlar ama iyi ama kötü.

Ben yayının şarkısı olan “another day ile bir karar verdim sanırım kalabalıkta beklerken. Bir taraf seçtim ve yürüyorum. Bazen böyle ortada kalınca en güzeli bu oluyor, çıkarmayın kalabalıklarda o kulaklığı. Dışarıda gerçekten çok da önemli şeyler olmuyor.

En doğru sokaklara çıksın yolunuz her zaman, keyifli dinlemeler.

Görsel: JMSA

Hydrogen Sea – Worry
Boogie Belgique – Volta
SomehowArt, Calmdown – Another Day
Blue States – D-Day
Those Goddamn Hippies – Drift