Kıyı Radyo Kullanma Kılavuzu

ForumCategory: Kıyı MüzikKıyı Radyo Kullanma Kılavuzu
Gökay SarıGökay Sarı Staff asked 1 ay ago

Merhaba Kıyı ailesi, ben Gökay. Kıyı Müzik’te komi olarak çalışıyorum. Bildiğiniz gibi  websitemiz ve arayüzümüz Andaç tarafından yenilendi, çok daha yakışıklı bir Kıyı’yız artık. Velhasıl, daha yakışıklı Kıyı Müzik’in kullanımında da birtakım değişiklikler meydana geldi. Eskiden, otomatik olarak çalmaya başlayan radyomuz, artık siz ziyaretçilerimizin insiyatifiyle harekete geçiyor, kendisini şu şekilde hareketlendirebilirsiniz;

  • Sağ üst köşedeki “DİNLE” butonu tıklanıldığında, sağ taraftan radyo arayüzü kendini belli ediyor, ses ayarlarını kurcalayabileceğiniz gibi, çalan şarkı ve sanatçı bilgisini de orada bulabilirsiniz. Kıyı’da gezinmeye devam ederken radyo geri planda çalmaya devam edecektir ve dilediğinizde “DİNLE” butonuna tıklayarak kendisini huzurunuza çağırabilirsiniz. Radyo arayüzünü sol üst köşesindeki mavi kapatma butonu ile kapatmanız onu dizginlemeyecektir, çat diye basabilirsiniz o butona, sizin radyonuz bu, her yerine basabilirsiniz. Onu sadece “Pause” tuşu durdurabilir!
  • Yine sağ üst köşede, “DİNLE” butonunun sağında yer alan “POP-UP” butonu tıklanıldığında, az önce bahsettiğimiz arayüz tüm özellikleri ile yeni, ufak bir pencerede açılacaktır. Simge durumuna küçültebilir, ekranınızın bir köşesinden diğerine sürükleyebilir, yukarıya, aşağıya taşıyabilirsiniz. (neden yapasınız böyle bir şeyi, bilmiyorum. Dilerseniz yapabilirsiniz.)
  • Radyo arayüzünde yer alan “Play” tuşunu çevreleyen kırmızı halka, ses seviyesini ayarlıyor. Bir köşesinden tutup sola doğru çevirirseniz sesi kısıyor, sağa doğru çevirirseniz sesi arttırıyor. Şahane, öyle değil mi?
  • Radyoda yer alan parçalara ait bilgileri yüklediğimiz kaynak, Opera tarayıcısı ve “U-Block” uygulaması tarafından engellenebiliyor maalesef. Bahsi geçen tarayıcıyı veya reklam engelleyiciyi kullanırsanız sanatçı ve şarkı bilgilerini göremeyebilirsiniz. Reklam engelleyicinizi kiyimuzik.com için devre dışı bırakmanız soruni çözer. Ancak, gün boyu radyomuzda çalan şarkıları tweetleyen şu hesabımızı da takip edebilirsiniz; kiyimuziknp
  • kiyimuziknp’nin Twitter akışınızı zibilyon tane şarkı ile doldurmasını istemiyorsanız, kendisini bir listeye ekleyip, o liste üzerinden takip edebilir, dilediğinizde o gün radyomuzda çalan şarkılara göz atabilirsiniz.
  • Radyomuzu harici platformlar veya uygulamalar üzerinden dinleme seçeneklerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Uyurken Kıyı Radyo’yu açık bıraktığınızda, tatlı rüyalar görebilirsiniz. Evet, hoşça kalın.
Paylaş:


Kıyı Müzik

Şu Anda Çalan

Sanatçı

Parça

Background