Kıyı Müzik Üyeliği, Hesap ve Profil Yönetimi

ForumKategori: Kıyı MüzikKıyı Müzik Üyeliği, Hesap ve Profil Yönetimi
Gökay SarıGökay Sarı Ekip 3 ay önce başlattı.

Merhaba, ben Gökay. Bildiğiniz üzere Kıyı Müzik’te komi olarak çalışmaya devam ediyorum. Masa siliyorum, bardakları yıkıyorum, bir de bol bol konuşuyorum. Evet, Andaç’ın yenilediği daha yakışıklı Kıyı Müzik’te artık üyelik sistemimiz de var. Üyelik sistemi bizim Kıyı çatısı altında çok şeker bir topluluk oluşturmamıza yarayacak, yalnızca e-posta aboneliği ile sınırlı kalmayacak. Zira yakın zamanda forumlara da hareketlilik getireceğiz, ‘Komüniti’ olacağız, hayır siyasi şaka yapmıyorum, Kıyı Music Community!

Pekâlâ, siteye çok kolay bir şekilde üye olduktan sonra hesabımızı nasıl yönetiriz, profilimizi nasıl düzenleriz bu şerefli yolda sizlere rehberlik etmeye gayret edeceğim;

  • Sayfanın yukarısında, ana menümüzün son sekmesi olan “GİRİŞ YAP/KAYIT OL” butonuna tıklayıp, gerekli bilgileri doldurarak çabucak sisteme kayıt oluyoruz. Nedir bu gerekli bilgiler, Kullanıcı adı, İsim Soyisim, kullanacağınız şifre ve e-posta adresiniz.
  • Sisteme kayıt olurken tercih ettiğiniz kullanıcı adını sonradan değiştiremiyorsunuz, keza isim soyisminiz de aynı şekilde, yalnızca e-posta adresinizi düzenleyebiliyor ve şifrenizi yenileyebiliyorsunuz.
  • Sisteme kayıt olduktan sonra Kıyı’nın tüm özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz, giriş yaptıktan sonra foruma da erişebiliyorsunuz.
  • Giriş yapan kullanıcılar, aynı yerde artık “PROFİL” sekmesini görüntüleyeceklerdir. Farenizin imleciyle bu sekmenin üzerine geldiğinizde, açılır menüde alt alta çıkan “HESAP” sekmesinden hesabınızı yönetebilir, “ÜYELER” sekmesinden diğer üyeleri görüntüleyebilir (büyük hizmet) ve “Çıkış Yap” sekmesini tıklayarak çıkış yapabilirsiniz, ancak tavsiye etmiyoruz, neden çıkış yapasınız? Çıkmayınız, bizimle kalınız.
  • Açılır menüyü kurcalamayıp direkt olarak “PROFİL” butonu tıklanıldığında ise kendi profilinize yönlendirileceksiniz. Bu ekranda, sağ üst köşedeki “ÇARK/DİŞLİ” butonu tıklanıldığında “Edit Profile” butonu ile profilinizi düzenleyebileceksiniz. Profil fotoğrafınızı ve kapak fotoğrafınızı güncelleyebilir, sosyal medya adreslerinizi ekleyebilir ve 180 karakter sınırında bir “Hakkımda” cümlesi ekleyebilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarınızı eklerken, ilgili kutucuğa sadece kullanıcı adınızı yazmanız yeterli olacaktır.
  • Kıyı Müzik Genel profiliniz ve forum profiliniz aynı hesapta bulunmaktadır.

Kıyı Müzik

#NowPlaying
ARTIST
TITLE

Background