Mix Festival 2017

Hazırlayan: Tarih: Aralık 14, 2017

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen MIX Festivali, bu sene 15-16 Aralık tarihlerinde Zorlu PSM’ de tekrarlanıyor. Yerli ve yabancı grupları/sanatçıları bir araya getiren festivalde elektronik müzikten reggae’ye, deep house’dan blues’a ve daha bir çok müzik tarzı ile karşılaşmak mümkün.

Festivalin ilk günü (15 Aralık) Ana Tiyatro, Drama Sahnesi ve Studio’da çıkacak sanatçıların içinde psychedelic rock müziği halk ezgileriyle birleştiren Selda Bağcan & Boom Pam, Letonyalı rock/pop grubu Dagamba, özellikle live performanslarıyla dikkat çeken Jacques, kendine has tarzı ile Kabus KerimManuş Baba, Anadolu Funk müziğinin yaratıcısı Mustafa Özkent & The Belgian OrchestraDudu Tassa & The KuwaitisThe Peace CaravanZeynep ErbaySX, türk indie grubu Son Feci BisikletAkın Sevgör ve Büber isimleri yer alıyor.

Festivalin ikinci gününde var olan sahnelere Red Bull Warm Up sahnesi ekleniyor ve bu sahnede küçük yaşlardan beri müzikle iç içe olan Mert Pamukçu, alternatif/bağımsız müzik grubu Hedonutopia, canlı performanslarıyla dikkat çeken Ankara kökenli grup Al’York, dinlediğinizde sizi bambaşka yerlere götüren; ilk EP’si olan “Mara” ile son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz Loradeniz ve Ethnique Punch yer alıyor olacak.

16 Aralık günü festivalde Red Bull Warm Up sahnesinde çıkacak sanatçılar haricinde yine birçok isim line-up’ta yer alıyor. Ana Tiyatro’da hip-hop grubu Tahribad-ı İsyan, 2016’da çıkardıkları ilk albümleri olan “Fantezi Müzik” ile tanıdığımız İstanbul kökenli synth pop grubu Jakuzi, kendilerine has bir sound yakalayan Fransız grup Electro Deluxe, festivalin en merak edilen isimlerinden biri olan elektronik rock grubu Modestep (live), Claptone ve Mabbas olacak. Drama Sahnesinde ise 19:00 itibari ile Gökçen Kaynatan, kendi şarkılarını yazıp seslendiren Mor Karbasi ve Cem Adrian müzikseverlerle buluşacak. Son olarak Studio’da ise türk asıllı indie/dream pop grubu The Away Days, 2016 senesinde çıkardıkları albüm ile dikkat çeken She Drew the Gun, post-punk grubu MotoramaThe Wedding Present, Goose, Ferhat Albayrak ve Slam yer alacak.

2017 senesinin son ayında, bu kadar kalabalık bir line-up’a sahip olan MIX Festival’de bütün bu konserlerin yanı sıra sessiz parti, ikinci el pazarı, birbirinden farklı atölyeler ve plak pazarı da yer alıyor olacak. İsminden de anlaşılacağı gibi birçok sanatçının, müziğin, bağımsız ruhların, deneyimin iç içe olacağı bu festivali kaçırmamanız dileği ile!

Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


Okumaya devam et

#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background