Hedonutopia – Yarı Cennet (2017)

Hazırlayan: Tarih: Aralık 31, 2017

Geçtiğimiz 2016 senesinde çıkardıkları “Ucube Dizayn” albümleriyle tanıdığımız, birçok yerde adlarını duyduğumuz Hedonutopia“Yarı Cennet” adlı yeni albümlerini Aralık ortasında bizlerle buluşturdu. 2008 senesinde İzmir’de kurulan grup, downtempo, indie-electronic ağırlıklı bu yeni albümleri çıkar çıkmaz peşinden canlı performanslara da ağırlık vermeye başladı.

Hedonutopia, bulundukları çizgide hızla ve durmadan ilerleyen, sahip oldukları her fırsatta sağlam üretimlerde bulunan günümüz yerli gruplarından biri. İlk albümleri olan Ucube Dizayn’dan alışık olduğumuz önde tutulmamış, ütopik, uçuşan vokaller bu yeni albümde de aynı şekilde kullanılmış. Yarı Cennet‘de göze çarpan ilk farklılık ise grup bu yeni albümde daha yüksek ve gerilimli tempolarda dolanmayı tercih etmiş. Hem müzikal açıdan, hem grup üyeleri bakımından fazlasıyla canlı ve enerji dolu olan grup, bu yeni ve taze albümdeki 7 parçada’da bizlere sahip oldukları enerjiyi rahatça ve herhangi bir amaç gütmeden yansıtabilmiş.

Haz Ütopyası anlamına gelen isimleriyle dikkat çeken grup, parçalara verdikleri isimleri de ilk albümlerinde olduğu gibi kendilerine has bir üslupla seçmiş.

Hani belki paylaşmak istersin diye...

Yorumlar

Yorum bırak


Okumaya devam et

Sonraki içerik

Random Bridge 6


Thumbnail
#NowPlaying

Parça

Sanatçı

Background